dogdog.cz - Reference - zkušenosti chovatelů

Eshop www.dogdog.cz nabízí kvalitní krmivo pro psy, granule vybraná TOP DRY FOOD, veterinárně kontrolovaná krmiva!
Ultraprémiové granule Firstmate Holistické granule Fromm Family Superprémiové granule Regal Superprémiové krmivo Arden Grange Superprémiové krmivo Belcando Holistické granule Canidae Holistické krmivo Dog Lovers Farm Fresh Vysoce chutné prémiové granule Nuova Fattoria Cenově dostupné prémiové krmivo Bewi dog všichni výrobci

Reference - Vaše příběhy a zkušenosti chovatelů

Jorkšírský teriér Deny, Monika Šefránková


Dobrý den celému týmu DogDog.cz, jsou to cca dva měsíce, kdy jsem se na Vás obrátila s prosbou o doporučení granulí, které by byly vhodné pro mého pejska – Jorkširského teriéra. Pejsek často trpěl průjmy, někdy s příměsí hlenu i krve. Od chovatele nám bylo doporučeno krmit granulemi zn. R***l C***n. Později jsme přešli (na doporučení) na granule zn. P******m, které náš pes konzumoval jeden měsíc, poté tyto granule odmítal. Od této doby začaly problémy s jeho zažíváním, vyprazdňováním a mnohdy bylo slyšet škrundání v břiše. Na internetu jsem hledala příčiny a zároveň řešení tohoto problému s cílem vybrat vhodné granule. Jsem ráda, že se mi podařilo objevit Vaše stránky. Na základě vašeho doporučení krmím svého Jorkšírka Denyho granulemi Arden Grange Mini Breed Adult Rich in Lamb and Rice. Jeho zažívací problémy vymizely, vyprazdňování je pravidelné a normálního vzhledu bez příměsí hlenu a krve. Tímto Vám chci poděkovat a popřát spoustu spokojených zákazníků.

Anglický setr, Nicole Gawlasová


Dobrý den, ráda bych Vám přidala jednu skvělou zkušenost. Zasílám i fotky. Jsem ráda, že jsem na Vaše stránky narazila, protože krmivo od Vás vyřešilo už mnoho našich problémů :-) O krmivu pro psy už vím poměrně dost informací, a proto své psy krmím kvalitnějším krmivem. Moji dva psi jsou krmeni Dog Lovers Gold a opravdu prospívají. Rozhodla jsem se, že si pořídím dalšího psa - štěně anglického setra. Ptala jsem se chovatelky, čím štěňata krmí a bylo mi řečeno, že krmivem značky H***s, a že prý nemají problémy. Ale v den, kdy jsem si štěně přebírala, mi bylo jasné, že to až tak bez problému není. Moje štěňátko mělo uslzené oči a hnědé kruhy pod očima. Jak jsem zjistila později doma, mělo i průjem a nafouklé bříško, i když bylo řádně odčerveno. Hned jsem přešla na krmivo značky Belcando a asi po dvou dnech byl vidět rozdíl u stolice a po týdnu zmizely kruhy pod očima. Dnes její zdravotní stav skvělý, určitě za to mohu vděčit i Belcandu.

Kocourek Matýsek, Gabriela Muchová


Dobrý den, chtěla bych všem poděkovat za možnost objednat si vaše krmivo a za doporučení správného krmiva pro našeho kocourka. Máme šestiletého kocourka Matýska. Od dvou let se u něj začaly objevovat záněty uší. Zvěrolékař ho nejdříve léčil na kočičí svrab, ale nakonec se nepotvrdil. Záněty uší se opakovaly dál. Dostali jsme kapičky do uší a protože se strupy a svědění rozšířilo i na oblast okolo tlamičky, dostali jsme ještě olejíček na čištění. Záněty uší se nejdříve objevovaly 2x do roka. Později už to bylo každý čtvrt rok a poslední rok už nemizely vůbec. Poslední rok už to měl Matýsek okolo celé tlamičky, pod bradou až na krk a také nad očima. Byl léčený kortikoidy a ty konečně zabraly. Měli jsme velkou radost, že se mu vše zlepšilo a také drbání nebylo tak časté. Jenže asi po týdnu se vše dostalo do starých kolejí a obtíže byli ještě větší. Kocourek začal mít i střevní potíže a ekzem se mu objevil také okolo řitního otvoru. Byl skleslý a bez nálady. Nechtěl si ani hrát. V té době jsme s dcerou objevili vaše stránky. Na základě vašeho doporučení jsme mu objednali krmivo Leonardo Adult Lamb a FirstMate Renaissance Cat Food Fish & Potato with Blueberries. Krmíme ho s ním už 2 měsíce. První měsíc bylo vidět zlepšení hlavně v jeho chování. Přestal být skleslý a protože jsme si pořídili ještě malou kočičku, dokonce si s ní začal i hrát. Druhý měsíc mu začal mizet ekzem v okolí tlamičky a krku. V uších už zánět také nemá. Zůstala mu jen malá místa nad očima a v koutku tlamičky. Na krmmivo si rychle zvykl a má po něm krásnou hustou a lesklou srst. Chtěla bych vám ještě jednou poděkovat za zdravého a spokojeného Matýska.

Border Collie Alfi, Martina Plánská


Vaše stránky jsem objevila přes stránky p. Desenského, což byla jedna z největších výher v mém životě. Dnes to opravdu považuji za výhru, protože lepší krmivo než je FIRST MATE jsem za tu dobu, co máme psa (3 roky), nepoznala a myslím si, že patří mezi jedno z nejlepších na našem trhu. Jiné krmivo jsem hledala především z toho důvodu, že náš pes trpěl svědivostí a měl znatelné lupy. Kromě toho byl tlustší než by měl být a zdálo se mi, že je hodně roztěkaný a nesoustředěný. Možná to bylo kryptorchismem, kvůli kterému jsme ho nechali kastrovat, ale možná to bylo nekvalitními granulemi, k čemuž se přikláním spíš. Po prvních měsících krmení krmivem FIRST MATE mu zmizel přebytečný tuk a dnes po víc jak roce a půl krmení tímto krmivem, je to krásný, statný pes, s nádhernou čistou srstí bez lupů! Nemá jediný kožní problém, jeho srst se neskutečně leskne a často se nás lidé ptají, čím ho krmíme, že je tak krásný.Kromě toho mu krmivo stále neskutečně chutná, což byl problém u všech přechozích krmiv, každé se mu totiž brzy přejedlo a když jsme mu ho nasypali, tvářil se stylem: Už zase tohle? Ták já to teda sním, ale fakt z donucení. U FIRST MATE jsme nikdy takový problém neměli. Vždy vylíže misku do posledního drobečku a klidně by snědl dvojitou porci. Chci Vám touto cestou poděkovat, že dodáváte tak kvalitní krmivo jakým FIRST MATE bezesporu je!

 

Labradorka Denisa, Naďa Zimová


Posílám slíbené fotky fenky před tím, než jedla granule FirstMate Pacific Ocean Fish a po 2 měsíčním krmení FM. Velmi se zlepšila, vypadaná srst dorostla, fenka se nedrbe, je spokojená, plná energie, je z ní znovu šťastný pes. Moc vám za ní děkuji, protože ta změna je opravdu velik&´! Z fotek je to nakonec dobře vidět. Kůži má hladkou jako miminko, dokonce i přibrala na váze. Granule FM bude dostávat i nadále. Fenka trpěla kožními problémy, vypadávání srstí, měla velké holé fleky, kolem očí zhrublou kůži a hodně se drbala. Bylo provedeno vyšetření na parazity, štítnou žlázu atd., vše negativní. V minulosti krmena CH*****e, H***s a R***l C***n.

 

Westík Hawkey, Jana Vojtová

Dobrý den celému týmu DogDog.cz, chtěla bych Vám poděkovat za vynikající internetový obchod. U Vás se člověk nemusí bát, že ať už si objedná jakékoli krmivo, že by sáhnul vedle. Mám ročníko westíka, pejska. Od začátku co jsme si ho přivezli domů, jsme chtěli být zodpovědní a vybrat mu kvalitní krmivo. Jako první jsme zkusili F** C****, z obchodu,který nám byl blízký péčí o srst, a zdraví psa. K našemu pozdějšímu zděšení obsahovalo jen velmi málo masa, a byla to prakticky samá kukuřice. Nedivím se, že pejsek byl tak prokvetlý, i když má být bílý. Uklidňovala nás ale skutečnost, že jsme mu ke granulím dávali bokem i dostatek masa, takže snad jsme pejskovi dodali bílkoviny, které ono krmivo postrádalo. Řekli jsme si dost, a na Vašich stránkách jsem vybrala granule First Mate, poté Arden Grange, zkusili jsme i Fromm Family. Nyní máme opět Arden Grange protože našemu pejskovi asi nejlépe sedí, i když všechny tři byli v pořádku. Pejsek je krásně osvalený, vybělil prakticky před očima a velmi se mu spravila srst. Váš obchod doporučuji když se mě někdo ptá čím krmíme, protože pejsek je velký fešák a vypadá zdravě. S klidným svědomím můžu Vaše krmiva doporučovat. Moc děkujeme. Vojtová, Brno a Hocus Pocus Eso Bonatom (Hawkey, 13 měsíců)

 

Boloňští psíci, Lenka Křížová

Je to měsíc a pár dní, kdy jsem se na Vás obrátila s prosbou o doporučení granulí, které by byly vhodné pro mé dva boloňské psíky. Jeden trpí nadváhou a druhý silnou citlivostí na zažívání a v podstatě nemůže jíst nic, co obsahuje chemické konzervanty a různá ochucovadla a další "věci", které se dávají do krmiva. Byla jsem již zoufalá hlavně u Henryho, který trpěl velmi častými průjmy, nejednou i krvavými a zvracením. Na veterině jsme byli jako doma a já už nevěděla, co mu "z jídelníčku" vyškrtnout, aby zase neměl průjem. Nakonec již jedl pouze granule, naposledy to byla P****a P*****n pro citlivé zažívání a vyjímečně dostal tyčinky, o kterých sem si myslela, že jsou pouze z masa. Když měl jednoho dne bez zjevné změny v jídle opět obrovský průjem, byla to pro mě už poslední kapka. Vzpomněla jsem si na kamarádku, která mi řikala, jestli vůbec vím, co granule, které svým psům dávám obsahují a jak dopadly v testech, které se provádějí v zahraničí. Tenkrát jsem nad tím mávla rukou, protože Chip, kterému je 7 let nikdy problémy se zažíváním neměl, v podstatě nemarodí a tak mě nenapadlo, že by mohly být špatné. Téměř celý život jedl R***l C***n sensible a nebýt toho, že tloustnul, asi bych je kupovala i nadále. Ale vzhledem k problémům, jakými trpěl Henry a protože vždy když jsme přišli k rodičům, kde Chip bydlí a Henry jedl jeho granule a své odmítal, chtěla jsem granule, které by mohli jíst oba a nebyl problém v případě, že bych byla u rodičů. Narazila jsem náhodou na Vaše stránky a začala studovat značky granulí, které nabízíte. Napsala jsem mail s žádostí o vybrání granulí na míru mým hafanům a shodli jsme se na granulkách First Mate Pacific Ocean Fish Original . Tyto granule obsahují méně % tuku než granulky, které jedl Chip předtím a jsou tedy vhodné jak pro Chipa, tak pro Henryho, protože jsou hypoalergenní. Zaujala mě spousta kladných ohlasů na tuto značku i co se srsti týče, protože Henry je výstavní pes a začínáme se výstav účastnit. Objednala jsem tedy první pytel a rozdělila rovným dílem Henrymu i Chipovi. Reakce byla úžasná. Nejvíc sem se bála u Chipa, který je dost vybíravý co se granulí týče. Vrhnul se na ně, ale nastal problém v tom, že jsou velmi tvrdé. Nechtěl je tedy jíst i když bylo vidět, že by je okamžitě snědl. Pokud byl v blízkosti Henry - jedl, jakmile jsme odjeli, odmítal je jíst. Mamka to vyřešila tím, že mu je drtí na menší kousky a jdou mu lépe sníst - za měsíc, co je jí, se mu ale neuvěřitelně zlepšily zuby!! Měl všude zubní kamen a já už přemýšlela o tom, že bude muset na veterinu - jedna stolička byla kompletně pod zubním kamenem. Po měsíci co granule jí zubní kamen zmizel a i zuby vypadají mnohem lépe!!! Podařilo se mu navíc shodit pvních 100g a začíná se mu zlepšovat také srst. U Henryho, u kterého jsem do granulí vkládala všechny mé poslední naděje, splnily naprosto všechny mé představy a přání. Za poslední měsíc neměl průjem ani jednou a ani jednou nezvracel - začala jsem také více studovat složení tyčinek a zjistila, že opravdu pouze z masa nebyly. Nyní kupuju tyčinky ze 100% sušeného masa a já i Henry jsme spokojení, protože už sem si myslela, že nikdy nebude moc sníst nic kromě granulí. Hrozně moc děkuju za doporučení těchto granulek a právě jsem objednala další pytel, protože se po nich rychle zaprášilo . Všude chválím a doporučuji!! . Přikládám také foto mých dvou hafanů a přeju všem šťastnou ruku při výběru granulí a snad budou ostatní tak spokojení jako jsem já a Henry i Chip. S pozdravem Lenka Křížová

 

Kříženec + čivava, Petra Miková

Naše Išu trpí od 3 let těžkými alergiemi na krmivo. Prakticky od té doby jí měníme pořád granule - z komerčních krmiv jsme vyzkoušeli všechny. Výsledek byl však stejný: měkká stolice, zatečené oči, mastná zacuchaná srst, svědění, lupy, škrábání. Na rady veterináře jsme vyřazovali z jídelníčků jakékoliv maso (alergie dokonce i na krůtu a ryby). Byla jsem zoufalá..co jí dám, zkoušeli jsme i vařit, ale alergie se dostavovaly na vše. Potom mi chovatelky čivav doporučily Vaše stránky s perfektním sortimentem. Neváhala jsem ani okamžik a ihned objednala FirstMate Pacific Ocean Fish. Změna ve stolici byla vidět okamžitě, srst se zlepšovala, začala být krásně lesklá. Denně do krmení přidáváme Grizzly lososový olej. Dostali jsme její dermatitidu pod kontrolu. Občas se stane, že někde něco ukradne doma a pak se svědění na chvíli vrátí. Musíme ji pořád hlídat. Ale s FirstMate nemám strach, že by jí snad něco chybělo v jídelníčku, proto nepřidáváme už nic. Kromě Grizzly oleje přidávám do krmení Plaque Off, který dokázal téměř odstranit plak a zubní kámen, za 7 let! Měla jít na čištění ultrazvukem, ale už nemusíme :-) Je to skvělá věc. Kromě toho že ho sypeme na granulky, tak ještě pravidelně zoubky čistíme. Na jaře jsme si pořídili čivavu, která byla od chovatelky zvyklá na P*****n a tekly jí očička. Přešli jsme na Arden Grange, ale ona chodila krást Išu FirstMate :-) prvně jsem měla strach, že maličká čivava nepokouše FirstMate, tak jsem jí je sekala v mixéru, ale za chvíli si je brala vcelku. Čivava Sophinka má po nich opravdu nádherný kožíšek, který nám každý chválí - je hebký, lesklý jako diamant, oči nám vůbec netečou a stolice je přímo výstavní! Takže obě spokojeně papají jejich nejoblíbenější rybí granulky a samozřejmě s lososovým olejem (bez něj nepapají :) Přikládám starou fotku, jaké mívala Išu břicho - bylo plné černých skvrn, které silně zapáchaly a svědily ji. Po First Mate se jí to velmi zlepšilo.

 

 

Čivava Rocky

Když jsme si našeho čivaváka přivezli, byl v šíleném stavu (máme ho ze zverimexu, takže zřejmě množírna). Byl vyhublý, srst šílená, teklo mu neuvěřitelně z očí, že měl ze slz mokro až pod čumákem a hodně se drbal, byl krmen E*******u, v té době jsem si myslela, že to jsou kvalitní granule. Bylo mi ale divné, proč je pořád takový "nanicovatý". Bylo mi tedy doporučeno, ať se podívám na vaše stránky, napsala jsem vám na "krmivo na míru" a vy jste mi obratem odpověděli a poradili. Rocky je zřejmě i alergický na určité potraviny. Vyzkoušeli jsme tedy AG, Belcando, ale nakonec nám nejvíce pomohly FirstMate Pacific Ocean Fish Original. Nedrbe se,oči netečou, srst n&´dherná, hustá a lesklá. Nikdy bych už nekoupila jiné (komerční) granule. Jsem ráda, když vím, že jsou opravdu kvalitní granule, kde nejde jen o vydělání peněz, ale jde o zdraví a spokojenost zvířete. Přikládám fotky, kde je vidět velký rozdíl hlavně na očích, to už je sice nějaký čas krmený FM, ale u očí trvalo dlouho, než slzení přestalo. Bohužel mu po tom silném slzení zůstaly tmavé kruhy pod očima, ale to je už maličkost. Tímto vám chci poděkovat, protože bez vašich stránek bych na tyto granule asi nikdy nepřišla. Přeji vám pěkný den a spoustu spokojených zákazníků, tak jako jsem spokojená já a můj pes:-)

 

Čivavy

Máme dvě čivavy, jednu 5 roční a druhou 7mi měsíční. Tu starší máme až od 2 let, je z množírny. Jsme její už čtvrtí majitelé. Byla ve strašném stavu, teklo jí z očí, srst děsná. Nedávno začala trpět svědivostí z granulí D**k. Vypadávaly jí chomáče chlupů, vykusovala si je. Neustále se drbala. Granule jsme míchali s AG mini jehněčí s rýží. Teď krmíme pouze AG mini a nedrbe se vůbec. Chlupy sice padají, ale to bude tím, že dva roky byla zanedbaná péče. Určitě jsme spokojení všichni, z očí nám také teče méně. Všem bych AG doporučila :) Ta menší čivava, 7mi měsíční..Máme jí od chovatelky, která krmila střídavě F******s a P******e. Naše štěňátko mělo lupy po celém těle, trpěla také svědivostí. Na bříšku se dělaly pupínky, vřídky. Pupínky jsme vyléčili přípravkem z lékarny,který nám doporučil vet. Určitě nám ale pomohly i granule. &´plně jsme vyřadili P******e a F******s a začali krmit AG puppy. Věděla jsem, že nám pomohou, protože jednu dobrou zkušenost jsme již měli. Svědivost ihned zmizela a lupy taky. Lupy jsem smyla vodou a šamponem pro štěňata a už se nikdy neobjevily. V současné době má srst nádherně lesklou, nemastící se a bez lupou. AG jsem velmi vděčná a jsem ráda, že jsem je objevila. Přidávám fotku našich holek :)

 

Čivava

Mám pejska čivavy, kterého jsem 1,5 roku krmila 2 nejdražšími značkami komerčních granulí (cca do 5 měsíců P****a P*****n puppy, potom R***l C***n mini junior a adult). Můj pes trpěl celoročně silným výtokem z očí, nadměrným celoročním línáním, také bylo nutno ho často koupat, neboť se srst často mastila a zapáchal. Příčinu jsem dlouho hledala v šamponech, které jsme používali a zkoumala přípravky na výtok z očí. "Velkou potřebu" vykonával 4 - 7x denně! Vůbec mě nenapadlo, že problém může být ve stravě a o existenci nekomerčních krmiv jsem neměla ani tušení. Po roce a půl jsem objednala Fromm Family Gold Adult, na doporučení “Krmiva na míru”. Po půl roce krmení tímto krmivem došlo k viditelným změnám a problémy zcela zmizely. Další krmivo, které jsme navázali na tuto značku bylo Canidae Grain Free Salmon Formula a Arden Grange Mini Breed Adult Rich in Lamb and Rice. Všechny mojemu psovi chutnaly a přechod na jinou značku byl vždy bez problému. Nyní krmím už jen FirstMate, kde střídáme FirstMate Chicken with Blueberries s FirstMate Pacific Ocean Fish Original a jsme spokojeni. Srst je hustá a lesklá, línáme jen v období línání, ne po celý rok a výtok z očí se nám zcela zastavil. "Hovínka" jsou 1-3x denně. Přeju i ostatním, aby měli tak bezproblémový přechod z komerčních granulí, které bývají uměle dochucené a mnoho psů ty nekomerční díky tomu odmítá. Určitě je to správná volba pro zdraví a kondici psa. E.F.

 

Francouzský buldoček George, Iva Sedlářová

George trpěl potravní alergií. Zdravotní stav se zhoršoval, měl dost velký průjem spojený se zvracením, přestal cokoliv přij&´mat. Ani léky mu nepomáhaly, tak jsme denně jezdili na injekce proti průjmu, zvracení, měl nasazená antibiotika. Začalo to tím, že si začal okusovat tlapky až do krve a kolem čumáku se mu objevily červené skrvny, které si poté začal dřít, až mu začaly hnisat. Nakonec mu zjistili i vyšší jaterní testy, ale bylo mi řečeno, že je to asi léky. Při léčbě se mu zdravotní stav zlepšil a byl asi týden v pořádku. Poté se problémy začaly vracet. Měl velmi silný průjem a byl oslabený, nechtěl přijímat potravu a třásl se. Chtěla jsem se vyhnout dalším denním návštěvám u veterináře, dalším lékům a injekcím, jednak je to velmi nákladné a hlavně pro pejska dost stresující. Chtěla bych Vám moc poděkovat za skvělé doporučení "křupinek" Nuova Fattoria Stone Crick, která Georgimu velice pomohla. Jeho zdravotní stav se během krátké doby výrazně zlepšil, znovu začal přibírat a konečně začal pravidelně žrát. Mohla bych i říct, že je nyní již naprosto v pořádku a navíc mu křupinky neuvěřitelně chutnají. Žádné granule s takovou chutí nesnědl a dokonce se vrací i k prázdné misce, která je dokonale vylízaná. :-) Jiné granule mu chutnaly max.4dny a pak raději hladověl a to i více jak 2 dny a čekal alespoň na rýži s játry. Ted´je 12dnů pouze na křupinkách a já ho nemusím ničím dokrmovat a také doufám, že mu to vydrží. I když je to buldoček (kteří jsou velice nenasytní), tak je George v jídle hodně vybíravý a myslím si, že křupinky mu zcela vyhovují. Dokonce již nemá žádné střevní problémy, které se alespoň jednou týdně objevily a to i před onemocněním. >Pro Georgeho je to velká změna a já již nemusím hlídat, zda je miska prázdná nebo plná, tak jak to bylo dřív. Mám velikou radost, když ho vidím, s jakou chutí se na křupinky přímo vrhne. :-) Křupinky dostává i další buldoček Julliet, kterou mají rodiče. Sestra má 2 boxerky a ty se jich rovněž nemůžou nabažit.

 

Mopsík Viky, Zuzana Maliariková

Mám doma štěně mopsíka. Zkoušeli jsme několik značek krmiv. Nejdříve krmivo P**-**c, kterým krmila už od mala chovatelka. Chtěla jsem pro Vikyho kvalitnější krmivo, tak jsem zkusila vysokoproteinové O****n puppy, které by mělo být údajně kvalitní, nicméně psík začal po krmivu nadměrně pít a močit a také měl zažívací potíže typu zvracení a průjem často. Bála jsem se, že má Viky cukrovku. Začala jsem se o krmiva trochu zajímat, studovala jsem složení různých značek na internetu a zaujalo mne krmivo Fromm Family. Objednala jsem u Vás 6,5kg pytel a jsem nadmíru spokojená, pejskovi se upravilo trávení, má pěknou stolici a hlavně přestal nadmíru pít vodu a močit. Viky je opět zdráv a je plný elánu. Krmivo Fromm Family můžu jedině doporučit. Zdraví Zuzana Maliariková a Viky

 

Kříženec, Johana Křepelová, ch.st. Montesori

Zhruba před dvěma lety na podzim jsme si k naší hovawartici adoptovali z útulku asi 3měsíční štěně křížence jezevčíka, které bylo postiženo vysokým stupněm křivice a pohybovalo se pouze plazením. Na nohy se v té době vůbec nedokázalo postavit a v náročném útulkovém provozu bez vnitřních ubikací se na betonové podlaze kotce v mrazivých dnech jeho již tak chatrné zdraví stále rychle zhoršovalo.... Po příjezdu domů byl prohlédnut veterinárním lékařem, přičemž byl jeho celkový zdravotní stav označen jako vážný a navíc s nejistou prognozou. Převedli jsme ho na krmivo First Mate, se kterým máme dlouhodobé výborné zkušenosti u našich psů + tbl. Caniagil +vitaminC dle doporučení vet. lékaře. První známky zlepšení byly pozorovatelné již po 3 týdnech, cca po třech měsících již stál a pohyboval se na všech 4 nohách, za další 2 měsíce již dokázal zkoordinovat křivé nožičky a běžet několik metrů aniž by upadl. Nyní po necelých 2 letech už velice pěkně chodí i běhá, hraje si se psy a jako památku na tyto zdravotní trable má již jen prošláplé předn&´ tlapky. Navíc má krásnou srst, netrpí žádnými zažívacími potížemi a FM mu stále chutná, zejména borůvky.Jsme přesvědčeni, že krmivo zn. First Mate v kombinaci s tbl. CaniAgil mělo zásadní vliv na uzdravení malého Charlieho a z boje s křivicí vyšlo jednoznačně vítězně. Naše zkušenosti s tímto krmivem jsou již u několika psů jedině pozitivní a každému ho vřele doporučujeme.

 

Stafordšírský Bulterier, Marie Šerá, chs. Homars Czech

Dobrý den, ráda bych se podělila s mými zkušenostmi s krmivem NOUVA FATTORIA. Mám téměř 3letou fenu plemene Stafordšírský Bulterier. Tato fenka, ač je to u tohoto plemene nevídané, je nežravá. Ačkoli má hodně pohybu, snědla si jen vždy hrstičku granulí na hlad a víc se jich nedotkla. Zkoušeli jsme P**P**n, E*******, A**** a spoustu dalších značek ať už prémiových nebo superprémiových.. přidávat konzervy, a podobně.. Lezly z ní žebra. Svaly sice měla, opravdu hodně běhá. Na výstavách na nás koukali, že jí nedáme najíst.. Nikdo nemohl pochopit, že ona prostě nežere.. Bylo mi z toho na nic.. Teď necelý měsíc žere NUOVA FATTORIA Stone Crick Plus a naše milá Dairinka přibrala o 3cm na obojku. Mám ohromnou radost :) Všem toto krmivo doporučuji!! S pozdravem Marie Šerá chs. Homars Czech

 

Gratulujeme Kateřině Seidlové k mimořádnému úspěchu! Její pes MultiCh.ICh.WJW.MultiBISSP.BISJ.RASTAMAN SHAMANROCK krmený krmivem Fromm Family získal ocenění Best of Breed na výstavě Cruft’s 2010.


První malamut v historii chovu aljaškých malamutů v České republice dosáhl tak vysokého titulu na této prestižní výstavě v Anglii!

 

Argentinská doga - kožní probl&´my

Již po měsíci krmení FirstMate Pacific Ocean Fish obrovská změna k lepšímu, fenka dále krmena FirstMate Lamasko Sensitive a stav se neustále zlepšuje :-)

 

Landseer Adar, Veronika Hirschkornová

Náš boj s granulovaným krmivem začal přibližně ve dvou letech našeho psa, vše začalo obyčejným občasným nežraním, časem to dopělo až k nechutenství všech možných značek, když náš pes začal hubnout, přešli jsme na vařenou stravu, která byla vyhovující pouze jemu a ne nám, přeci jen vařit každý den pro 75 kilového psa a splnit nutriční požadavky bylo nemožné. Časem jsme museli přejít na intestinální dietu, jelikož začal špatně přijímat i vařenou stravu. Přibližně po 4 měsících nebyl viditelný žádný přírustek hmotnosti a pes vypadal příšerně. Oslovila jsem chovatelku stejného plemene ze sousedního Německa, abych se s ní podělila o náš problém a zda-li se s tímto někdy setkala. Chovatelka mi doporučila krmivo Belcando Multi Croc. To jsme z německa přivezli a stal se zázrak, pes nadšeně sežral celou misku, říkala jsem si, že je to jen otázka času, kdy krmivo začne odmítat. V polovině měsíce byl 15 kilový pytel zkrmen a tak jsem se rozhodla toto krmivo vyhledat na českém e-shopu. Našla e-shop dogdog.cz a pytel objednala. Jsem velmi spokojená s rychlostí dodávky zboží a také, že jsem se se svým problémem mohla svěřit. Vřele doporučuji krmivo Belcando Multi Croc pro velmi velmi vybíravé a nežravé psy. S pozdravem Hirschkornová Veronika pes Adar a další

 

Anglický bulteriér, Daniel Rozhon

Dobrý den. Několik měsíců po Bacíkově odběru od chovatele dostával pesan přirozenou stravu. Zhruba jednou za 3 až 4 dny, v časové tísni a podobně přišly na řadu granule - N****** P******* a to většinou večer. Tim začaly zažívací potíže, opakující se s železnou pravidelností. To mě přimělo přejít jen na granule. Jelikož je ale Bačík huba mlsná, přestal je po čase uplně přijímat. Snažil jsem se ho ošálit t&∓´m, co se nemá a př idávat mu do granulek tu lžíci konzervy nebo krapet z masových kapsiček. A to byla cesta do pekel. Zanedlouho přestal přijímat i to a když už se uráčil nasytit, potíže s vyměšováním a trávením byly zpět. Následovala opakovaná antibiotiková léčba a tak pořád dokola, na co už jsem neměl silu a musel s tím něco udělat..3dny jsem na netu vyhledával informace, recenze a hodnocení všech možných i nemožných granulovaných krmiv pro psy a nejvíc mě oslovil právě FirstMate, i když do té doby jsem o jeho existenci neměl ani páru. Zajímal mě i názor odborníka, co se výživy psů týče a zavolal p.ing.G. Steinovi. Poté, co jsem mu podrobně vylíčil, co nás s Butchíkem´´´pbr /´ trápí, mi sdělil, že potřebujeme krmivo, které obsahuje probiotika a více vlákniny, a že FirstMate je dobrá volba. V mém výběru mě utvrdila i zkušenost z dubnové výstavy psů v CB, kde jsem psíčka vodil od stánku ke stánku snad všech komerčních značek krmiv pro psy, na které si jen vzpomenete s nadějí, že Báčíkovi nějaké zavoní a zachutnají - MARNĚ!!! Vsadil jsem tedy vše na jednu kartu a bez předchozí zkušenosti u Vás objednal prvních 13kg bal. FirstMate Pacific Ocean Fish Large Breed. HURáááá a máme po problému. Butch právě dobaštil první balení a s jakou chutí!!! Dříve se v době krmení ani nenamáhal vylézt z pelechu. S FirstMate mě netrpělivě šťouchá nosem pod koleno - chce tím naznačit, už aby TO bylo a nerez misku vylizuje tak, až v ní praští. Hlavně ale, po předchozí dietě a pozvolném přechodu na nové krmivo zcela vymizely potíže, které jsem popisoval a jako bonus se zlepšil i celkový fyzický vzhled mého bulíčka, hlavně kondice a kvalita srsti. Opravdu děkuji!!! Já, ale hlavně pesan kypí zdravím, energií (až moc) a pohodou. 5.června Butch vybojoval na Národní výstavě v Klatovech v konkurenci 10 bulíků skvělé druhé místo.S pozdravem Dan Rozhon a Butchík!!

 

Bandog/Argentinská doga, Marta Štětinová, Slaný

Dobrý den, chtěla by jsem moc poděkovat za pomoc, díky granulím FIRSTMATE PACIFIC OCEAN FISH LARGE BREED, které jste mi doporučili, může můj dvaceti měsíční pejsek zase takto dovádět/foto/. Alergie začala ustupovat už po týdnu, svědění ustalo hned po pár dnech podávání již zmíněných granulí, strupy a s ním probíhající zánět v uších během několika dnů ustoupil a po 10 dnech jako by vůbec nikdy nebyl. Červené skvrny na kůži, mezi prstíky, v tříslech a okolo tlamičky, jako by jsem mávla kouzelným proutkem, zmizelo vše. Jsem moc šťastná a můj kamarád Atilla spokojený. Měla jsem velký strach, když mi bylo řečeno, že kortikoidy jsou jediné řešení a díky Vám jsem poznala, že to není pravda, jsem moc ráda, že jsem dala na Vaši radu a místo léčby, která byla nekonečná a nevedla k ničemu, jsem změnila krmivo. Tím, že jsem z vařeného masa, zeleniny, rýže a těstovin plus superprémiových granulí přešla na granule FIRSTMATE PACIFIC OCEAN LARGE BREED, tak tím jsem si ušetřila spoustu starostí, zase můj kamarád může do vody, má více energie a radostnou náladu. Netrápí sebe a ani mě škrabkáním a vykousáváním kůže a vším co je s alergií spojené, jako třeba stresující návštěva lékaře a nemalé peníze za něco, co vůbec nepomohlo nebo jen na pár dní. Ještě jednou, velk&´ díky.

 

Kanárská doga, Dana a Jaroslav Lukáškovi, Chovatelská stanice Reina Izabel, www.reina-izabel.cz , Zadní Podskalí 309, Týn nad Vltavou, tel.: 607 932 341, 603 788 090, e-mail: Lukaskova.dana@seznam.cz

Dobrý večer, posíláme Vám fotky našich "kluků", kteří jsou v současné době nejúspěšnější kanárské dogy v Čechách i na Slovensku. Oba pejsky krmíme granulemi značky BELCANDO a podáváme jim denně tabletky kloubí výživy CANI AGIL. Je to vidět na jejich kondici a zdraví. Veterináře navštěvujeme pouze 1x do roka při povinném očkování. Tak se krmí šampióni! Pro přesnost, Kimi Show Xanti Land je ten tmavý pejsek, Ensay Titilar je ten rezavý.Oba jsou stejně úspěšní, o malinko víc úspěšný je Kimi Show Xanti Land. Kimi Show Xanti Land: Český šampion, Český grand šampion, Slovenský šampion, Rakouský šampion 15x BOB (vítěz plemene), na WORLD DOG SHOW  Bratislava v r. 2009 jako jediný z účastníků z Čech a Slovenska přivezl titul: výborná 2, res.CAC. V soutěži TOP DOG 2009 ČR získal krásné 5.místo ve II. sk. FCI. V r. 2007 získal 1.místo BIG ve II.sk. FCI a zároveň 2.místo BIS. DKK 0/0. Ensay Titilar : Český šampion, Český grand šampion, Slovenský šampion, Rakouský šampion. 8x BOB, na World Dog Show Bratislava v r. 2009 ve třídě šampiónů získal ocenění výborná (bez pořadí). V soutěži TOP DOG 2008 ČR získal také 5.místo ve II.sk. FCI. V r. 2008 získal 1.místo BIG ve II.sk. FCI, ten samý rok pak 4.místo BIG ve II. sk. FCI. DKK 1/2 Zdraví a přeje hezký večer Dana a Jaroslav Lukáškovi - CHS REINA IZABEL

 

Border collie Rocky, Jaromír Chmelík http://borderrocky.blog.cz/

Rockyho jsem začal krmit na 13 měsícich granulema značky Nuova Fattorria a byl jsem mile překvapen jak granule Rockymu chutnají . Také jsem zaznamenal , že pes méně líná a nechodí tak často na záchod. Stolici má pevnou a co je důležité , že při jeho zátěži je stále ve formě a miska je vždy prázdná.

 

Border collie Hip Hop Tennant, Eva Vlasatá

Když se pes stává členem rodiny a není jen zvířetem u boudy, leží vám na srdci i jeho zdraví a dobrá kondice. Jste-li bezdětní či již děti odrostou a máte-li doma štěně, je to vlastně nové miminko v rodině. Tak tomu bylo i u nás, když jsme si před třemi lety pořídili malou Border colii. Naše Dinky byla velmi milá učenlivá a měli jsme z ní velkou radost. Snažili jsme se jí dávat to nejlepší, co jsme v té době znali. Již to nebylo žádné krmení za 300 Kč, jako u předchozích psů, ale papáníčko za 1700Kč. Stalo se ale, že nám ve 2a1/2 letech umřela, příčinou byly střevní problémy. Byl to pro nás šok a marně jsme si lámali hlavu, kde se stala chyba a zda vůbec mohla být i u nás. V té době nás dcera přivedla k tomu, abychom podrobně studovali složení nejen potravin pro nás, ale také krmení pro psy a vyhýbali se všem složkám, které dělají jen obsah a buď nemají žádnou výživnou hodnotu či dokonce můžou i škodit. Teprve po podrobném studiu složení krmiva, se člověk dozvídá, co vše v obsahu nachází a co rozhodně pejskovi dobře neudělá. Nyní máme již nové štěňátko stejné rasy a snažíme se mu dopřát toho nejlepšího, co jsme v současné době našli. Granule značky FirstMate a AvoDerm neobsahují nic, co tam nepatří a díky i testům patří ke špičce, kterou je zde možné dostat. Krmíme přesně podle návodu a můžeme říci, že naše Hippy je více než čilá a spokojená. Díky i našim psům, se nyní i my koukáme v obchodech na složení různých potravin a dopřáváme si to kvalitnější, abychom se dlouho mohli společně těšit na vše hezké, co soužití s psími miláčky přináší.

 

Francouzský buldoček, Eva a Petr Paroubkovi

Dobrý den, pro naší buldočí slečnu Šupetku jsme už odmalička chtěli jen to nejlepší. Dlouhé procházky a kvalitní strava je základem pro spokojeného pejska, a tak jsme s manželem strávili spoustu času nejen venčením a hrami, ale hlavně studiem psích krmiv. Velmi nám šlo o vyvážené složení bez látek, které mohou způsobovat alergické reakce (sója, obilí), s jasným procentuálním složením krmiva pro kupujícího, bez rostlinného a živočišného odpadu a bez chemických látek. Na českém trhu jich stále není mnoho a tak nás velmi potěšilo, když jsme objevili internetový obchod s krmivem FirstMate. Šupetka je velmi spokojená, na granulkách si gurmánsky pochutnává. Její stolice je pevná a pro nás majitele lehce sbíratelná. Momentálně jí je devět měsíců a užívá si pravou psí pubertu. :-) Je pro nás radost vidět, jak prospívá po všech stránkách!

 

Jack russel teriér, Michal Stalmach

Jakožto majitel velice vybíravého pejska jsem velmi dlouho hledal krmivo, které by můj domácí mazel s chutí spořádal. Řešením se nakonec staly granule Nuova Fatoria Stone Crick. Nejenže pejskovi chutnají, ale dokonce se na ně těší! Navíc skončil dlouhodobý problém s nadměrným línáním.

 

Sibiřský husky, Milan Švec

Dobrý den, krmivo Nuova Fattoria Stone Crick mě velmi mile překvapilo. Nikdy předtím můj pes Syd nejedl granule přímo přede mnou, vždycky počkal, až odejdu a pak se do nich teprve pustil. Ale když jsem mu nasypal tyto granule, tak to nevydržel a okamžitě před mýma očima vyjedl plnou misku. Může se po nich utlouct, je moc fajn vidět, že mu opravdu chutná. Když jsem četl o tom, jak je toto krmivo pro psy extrémně chutné, tak jsem tomu moc nevěřil, ale teď už jsem se přesvědčil, že to tak opravdu je. Navíc je za velmi příjemnou cenu, která je v této třídě málo obvyklá. Ještě občas přikoupím granule od firmy FirstMate - vět&ˇinou s rybím masem, které jsou bohaté na Omega 3 mastné kyseliny a také na kloubní výživu, a tato dvě krmiva prostřídávám. Myslím, že je to ideální kombinace. Můj Syd má teprve jeden rok, ale už teď je často zapřahán a je sportovně aktivní. Díky těmto krmivům má opravdu hodně energie a zlepšila se jeho síla i výdrž. Proto je doporučuji i chovatelům, kteří své psy využívají ke sportovním aktivitám. A nakonec bych moc rád poděkoval za velmi vstřícné jednání při vyřizování objednávek ve vašem obchodě. S pozdravem Milan Švec, Rotava

 

Bullmastiff, Mgr. Pavla Vyhlídalová

Na současném přesyceném trhu je velice těžké nalézt optimální granulované krmivo pro naše psí společníky. Také jsem se tímto "pralesem" produktů před dvěma lety prodírala. Naše štěně jsme si přivezli extrémně přecitlivělé na některé složky potravy a především "nežravé". Ponořila jsem se tedy do studia odborné literatury na téma výživa psa. Získala jsem informace, které mi pomohly stanovit kritéria pro výběr vhodných granulí. Ujasnila jsem si tedy, co od kvalitního krmiva očekávám a začala separovat "nabídky" podle dalších, pro mne podstatných ukazatelů (velikost granulí, velikost balení, hutnost granulí, chutnost granulí a v neposlední řadě cena ). Suma-sumárum, zredukováno na tři značky, ze kterých si náš Albert vybral právě FirstMate. Dnes je našemu "drobečkovi" téměř 30 měsíců a váží 64 kg. Ve dvou letech jsme z granulí pro štěňata obřích plemen přešli na FirsMate Lamasko. Podstoupil také RTG kyčelních kloubů s oficiálním vyhodnocením, které je u plemene bullmastiff podmínkou k uchovnění. Výsledek je velice dobrý - DKK 0/2 (druhý stupeň DKK na levé kyčli byl způsoben úrazem). Je tedy nesporné, že obsah kloubní výživy v granulích FirstMate pro štěňata obřích plemen spolu s ideálním obsahem proteinů a tuků jsou dostačující pro zdravý a neuspěchaný růst, který je základem prevence fyziologických problémů obř&´ch plemen v dospělosti. Podotýkám, že vzhledem ke gastritickým problémům našeho psa ve štěněčím věku jsme nemohli přidávat kloubní výživu jako doplněk stravy, takže zdravý základ, který mají Albertovy klouby, je díky FirstMate. Kladně také hodnotím velikost granulí pro obří plemena. Albert je donucen řádně kousat, čímž si udržuje krásně bílé zuby. Vyhovuje mi také skutečnost, že mohu dle vlastního uvážení reagovat na momentální potřeby svého psa a ze sortimentu FirstMate krmiva individuálně kombinovat. Objektivním hodnocením jsou bezesporu posudky z výstav – rakouský rozhodčí našemu psovi chválil krásné zuby, rozhodčí z Anglie (specialistka na BM) žasla nad jeho pigmentem, srstí a muskulaturou. Albert je ve výborné kondici, za což bezesporu vděčíme "prvnímu příteli", tedy FirstMate.

Velký kn&´rač, Lenka Hubertov&´

Náš pes Grand má dva roky a pravidelně chodíme na cvičák. Už má za sebou 5 zkoušek. Od jara do podzimu s ním často vyrážíme na toulky do přírody, pravidelně jezdíme do Alp, kde děláme osmihodinové túry. Grand reaguje na FirstMate velice dobře a konečně má pevnou stolici, což nikdy neměl. Pes je nyní krmený krmivem Pacific Ocean Fish Large Breed. Je to sice dražší varianta, ale svému miláčkovi chci dopřát jen to nejlepší.

 

Boxer, Olga Vávrová, Chovatelská stanice Ze slunečného vrchu: www.brema.org

Nedávno jsem stála před problémem, jakým krmivem nahradit granulované krmivo, které jsem léta používala, ale bohužel přestalo vyhovovat. Začala jsem pečlivě studovat jednotlivá krmiva na trhu a věnovala jsem tomu opravdu hodně času. Nakonec jsem vybrala tři druhy tzv. superprémiových krmiv, o kterých jsem si myslela, že by mohla být pro mé psy vhodná. Mimo jiné jsem vyzkoušela krmivo FirstMate a u něho jsem už zůstala. Nyní tedy krmím své tři boxery a jednoho dobrmana krmivem FirstMate Lamasko. Přestože toto krmení dostávají mí psi poměrně krátkou dobu, jsem s ním velice spokojená. Psům moc chutná a již po třech týdnech se kvalita krmiva viditelně projevila na srsti všech psů, která je po tomto krmivu ještě sytější, kvalitnější a krásně se leskne. U staršího psa také došlo ke zlepšení pohybu zadních končetin, se kterými míval problémy, což jsme vždy řešili přidáváním kloubních preparátů. Nyní nám stačí krmivo FirstMate. Jsem přesvědčen&´, že jsem ve FirstMate našla krmivo "na cel&´ život". Kvalita tohoto krmiva je vynikající a sortiment tak široký, že si mohu vždy vybrat to pravé s ohledem na věk a momentální potřeby mých psů.

 

Anglický mastif, Radovan Rohovský - předseda Klubu chovatelů anglického mastifa, chovatelská stanice U tří ořechů: www.mastiff.cz

N&´š pes krmený FirstMate Maintanance All Life Stages získal titul Top mastif roku 2008!

 

Rhodéský Ridgeback Angello Kim Bawean´s Hope, Lenka Kimlová, www.rr-kim.com

Dobrý den, máme třináctiměsičního pejska rhodéského ridgebacka Kima. Je to náš první pejsek a moc si ho užíváme. S tím ale také souvisí naše nezkušenost s krmením. Na různá doporučení jsme vyzkoušeli již několik značek, ale stále to nebylo to pravé. Kimík příliš rychle rostl a přibýval na váze, dokonce prodělal zánět kostí a v neposlední řadě ani cena nebyla zrovna příznivá. Hledali jsme dál a objevili krmivo FirstMate a tyto stránky. Vše jsme důkladně prostudovali a využili možnost komunikace v rubrice "Krmivo na míru". Odpověď byla rychlá, profesionální a přesvědčivá. Dle doporučení jsme zkusili FM Pacific Ocean Fish Large Breed. Kimíkovi chutnalo, zánět zmizel a jeho váha je jak má být. Vyzkoušeli jsme ještě další druhy od FirstMate a s výsledkem jsme moc spokojení. Tak jsme zůstali této značce věrní. A pamlsky Crunchy Bites Kimík natolik zbožňuje, že za ně udělá cokoliv :o) Jsem přesvědčená, že FirstMate můžeme všem chovatelům, kterým na svých miláčcích záleží, vřele doporučit!

 

Samojed, Renata Piskacisová

Krmivem FirstMate krmíme již 8 let. Od roku 1999 jsme chovateli samojedů, severských sáňových psů. Po naší první fence Angie k nám v roce 2001 přišel samojedí kluk Xaver. Již ve štěněcím věku bylo vidět, že tento pejsek bude mít drobnější postavu, proto jsem se snažila ho co nejvíce vykrmit. Pejsek byl velmi aktivní, temperamentní a jídlu moc nedal. Zkoušela jsem nejrůznější způsoby, jak ho donutit baštit. Měnila jsem granule, přílohy, jednu dobu jsme mu podávali i stravu vařenou a dokonce lžičkou. Prostě se v tom chvíli "porýpal" a bylo po jídle. Tenkrát jsem se rozhodla vybrat mu ty nejkvalitnější granule. Bylo nutné do Xavera "dostat" malým množstvím granulí maximální množství vitamínů a minerálních látek nutných pro jeho růst a zdravý vývin. Samozřejmě mi bylo jasné, že co je komerční a plné reklam, nemusí být kvalitní. Několik týdnů jsem sbírala veškeré informace o nejrůznějších druzích granulí, porovnávala poměry vitamínů, minerálních látek, studovala jejich složení a výrobu. Až jsem si vybrala granule FirstMate. I když pejsek jedl jen malé dávky granulí, jeho vývinu a růstu postačily. Dnes získal tituly Interšampion, Šampion České a Slovenské republiky a mnoho dalších. Od té doby krmíme pouze granulemi FirstMate. V současnosti máme v naší chovatelské stanici 5 samojedů, 4 fenky a jednoho psa. Odchovali jsme 31 zdravých štěňátek v 5 vrzích, první vrh jsme měli v roce 2002. Některá naše štěňátka pracuj&´ úspěšně v zápřahu, některá se úspěšně účastní výstav. Naši samojedi získali tituly Interšampion, Český, Slovenský, Polský, Rakouský šampion a spoustu dalších. A náš postřeh ohledně krmiva FirstMate? Není to krmivo, kterým bychom chtěli našim pejskům pouze zpestřit jídelníček. Je to krmivo, kterým krmíme dlouhodobě, abychom dosáhli úspěchů. Nejen naši psi jsou krmeni FirstMate, od útlého věku jím krmíme i štěňátka a doporučujeme jej novým páníčkům našich štěňátek. Naši samojedi i odchovaná štěňátka jsou zdraví, plni temperamentu a aktivity. Mají kvalitní lesklou srst s bohatou podsadou. Mají sytý pigment, který je u samojedů velmi žádaný. Netrpí vypadáváním srsti, zažívacími problémy, nechutenstvím, průjmy. Vzhledem k tomu, že jsme i majiteli obchůdku s chovatelskými potřebami a krmivy, doporučujeme na základě vlastních zkušeností FM i majitelům ostatních plemen. V našem obchodě máme nejrůznější granule nejrůznějších značek (spoustu jsme jich na našich psech vyzkoušeli), ale pouze o krmivu FirstMate můžeme my a naši samojedi říct: "To jsou granule, které bychom už nikdy nevyměnili! Hovoří z nás vlastní zkušenost!"

 

Bišonek a zlatý retriever , Kamila Zorvanov&

DomůDomů

Psycholog psu

NOVINKY EMAILEM